guinea pig nerede satılır?

Guinea pigler, petshop mağazalarında , hobi üreticilerinde, evde çift besleyen ve üremesini sağlayan, ginepig severler de satışları vardır. Guinea piginizi satın almadan önce sitemizde iyi bir araştırma yapabilirsiniz, eğer doğru kararı yine vermek de zorlanacak olursanız, bizleri arayabilirsiniz. Doğru guinea pig'i seçmek önemlidir, en büyük nedeni ise artık neredeyse köpekler kadar,uzun ömürlü bir canlıya sahip olacaksınız.

Guinea pigler'in üremelerini bizlerde hobi olarak sağlamak'dayız, sizlerin seveceği ve beslemek isteyeceği bir ırk olursa eğer, sizlere bunu temin etme konusunda yardımcı olabiliriz. Türkiye genelinde farklı hobiciler ile tanışma şansınız olacaktır. Almak istediğiniz guinea piglerin "scr"lerini sormayı ihmal etmeyin.

Bu uysal canlıların, beslenmesinin, üremesinin, bir zorluğu yok ama onlar açısından oluşabilecek zorluklar olmaması, onların huzurlu ve sağlıklı yaşamaları için , aldığınız ginepiglerin cinsiyetini, ırkını, yaşını bilmeniz önemlidir. Onları nasıl beslemeniz gerektiği önemlidir. Guinea pig sağlığını, göz ardı etmeyelim ve bilinçli bir ginepig sever olabilmek için iyi bir araştırma yapalım. Sitemizde guinea pigler için paylaştığımız farklı guinea pig konulardaki tecrübelerimizide okumanızda fayda var.

Sergin SOĞANCI

guinea pig sahiplenme

Ginepigs.com'a hoş geldiniz. Ginepigler hakkında, merak ettiğiniz her konuda, sizlere sürekli bilgi vermeye devam edeceğiz. Onları nasıl beslemeniz gerektiğini,nasıl ele alacağınızı, sağlık sorunlarıyla ile bilgi,sosyal hayatları ve daha çok bilgiyi sitemizden bulabilirsiniz.Lütfen sitemizin içindeki diğer bilgileri'de okuyarak, ginepiglerinizin bakımında bir adım daha önde olun.

Guinea pig sahiplenme çok özel bir konudur. Ginepigleri beslemek kadar önemli olan bu konuyu iç'den içe inceleyelim; Ginepig almaya karar verdik, hangi ırkı alacağımızı araştırıyoruz,kafamızdaki ilk fikiri şu şekilde vermeliyiz;Ben kısa tüylü ginepiglere mi? daha iyi bakarım, yoksa uzun tüylü ginepiglere mi ? Öncelikle burda bilmemiz gereken sıkı araştırılmış ginepig türleridir. Ginepig türlerini, sayfamızın, ginepig ırkları, bölümünde geniş kapsamlı olarak inceledik. Ginepig türlerimizi 4 ana başlıkla ayrılmıştır. Ginepig türlerimiz;

Kabarık tüylü ginepigler
Uzun tüylü ginepigler
Kısa tüylü ginepigler
Tüysüz ginepigler
Bu 4 ginepig türünden birini seçmeliyiz. Örneğin uzun saçlı ginepig istiyoruz, uzun tüylü ginepiglerden, görüntüsünü ve özelliklerini beğenebileceğimiz ginepigi seçmeliyiz.

Guinea pig'inizi alacağınız kişiyi iyi tanıyın. Guinea pig alacağınız üreticiye, alacağınız ginepig yavrusunun annesini ve babasını sorun. Ginepiglerde ne tür ilaçlar kullandığını, nasıl beslediğini,davranışlarını sorun. Gerekirse diğer ginepiglerin'de fotolarını isteyin. Ginepiginizi aldığınız kişi siz için çok önemli, bunun nedeni,yavru ilk olarak onu gördü ve tanıdı, anne o kişinin verdiği besinlerle süt depoladı, yavru bu süt ile beslendi.

Ginepigler, bir çok türe sahip canlılardır. Seçmiş olduğumuz ginepigle, uzun yıllar geçireceğinizi unutmayın. Bakamayacağımız bir canlıyı'da sahiplenmek çok yanlış olacaktır. Bu canlı size çok alışacak, benimseyecek, kokunuzu beyninin en uç noktasına yerleştirecek, sizi tanıyacak unutmayacaktır.Eğer bir canlıya bakamayacaksanız ve kendinizden emin değilseniz onu sahiplenmeyin.

guinea pig fiyatları

Sosyal, ancak utangaç olan guinea pigler'in fiyatları da ırklarına göre farklılık göstermektedir. Genel olarak tercih edilen guinea pig türleri, abyssinian guinea pig'dir. Alacağınız ginepig'in öncelikle safkan olup olmadığından emin olun, yazmış olduğum fiyatlar, Türkiye geneli safkan ginepig fiyatlarının ortalamalarıdır.Alacağınız guinea pig in size alışması için sütten kesilmiş ve yavru tercih ediniz.

abyssinian guinea pig

Abyssinian, fiyat olarak ülkemizde, 60 ile 120tl civarlarında olsalarda genelde melezlerine bu rakamları verirsiniz safkan bir abesian ülkemizde nadir vardır. Safkan olup olmadığını, fotoğraflarımızdan yada 6 ve fazlası rozetleriyle ayırt edebilirsiniz.

Hollandalı ginepig


     Sıcak kanlı uysal olsalar da diğer ginepig lere göre daha hareketlidirler. Fiyatları melez ise ortalama 80tl safkan bakımlı bir hollandalı normal şartlarda 120-140tl civarındadır.

Peruvian ginepig

    Ginepigler arasında en uzun tüylere sahip olan ginepiglerdendir. Düz tüyleri siz onları taramasın bile ortadan doğal olarak ayrılırlar. Tüyleri tüm vücudunu kapladığından yüzlerinin nerede olduğunu dahi karıştırabilirsiniz. Ortalama: 150 -300 tl civarlarında.

Crested guinea pig

  Crestedler alınlarının ortasındaki rozetleriyle tanınırlar. Komik tatlı yüzleri ginepig severler in her zaman dikkatini çekmiştir. Hollandalılar gibi kısa tüyleri olsa da coronet gibi yüzleri vardır biraz daha toplu bi kafa yapıları vardır. Ortalama safkan bir crested :180tl civarında.

Sheltie ginepig

Bir diğer uzun tüylümüzde sheltilerdir. Sheltie ginepiglerin yüzleri açık ve bolca tüyleriyle kabarık görünümlü sevecen ginepiglerinden bir tanesidir. Safkan bir sheltie ortalama: 180-200tl

Coronet ginepig

     Coronetler ve crestedler kuzen olarak bilinirler. Bu iki sevimli canlının farkı coronetlerin tüylerinin uzaması ve daha komik bu suratlara sahip olmasıdır. Safkan coronet ortalama :180tl- 220tl

guinea pig sahiplendirme

Sahibinden guinea pig sahiplendirme, her zaman sizin için bir avantajdır. Sahibinden aldığınız guinea pig demek, sizin aldığınız bebeğin geçmişini öğrenme şansınızın olduğu demektir. Anne ve babayı araştırma şansınız bulunur ve scr siniz çok kısa sorularla kavrayabilirsiniz.

Türkiye guinea pig sahibi olmanız için yeteri kadar hobi amaçlı guinea pig üreten guinea pig severler var, fakat ne kadar yeterliler ve kaçı onların saf kan olması için emek harcıyor vede doğru besliyor, bunu bilmeniz lazım ve doğru şekilde yetişmiş anne ve babadan gelen kana ait, yavru sahibi olursanız eğer ne ciddi anlamda sağlık sorunu yaşarsınız nede başınız ağrır.

Guinea pigler çeşitli ırklara sahip canlılar, doğru tercihi yapmanız ve sağlıklı olanı almanız, tüm guinea pig severler gibi sizlerinde görevi, sizlere saf kan ırkları temin etmeniz konusunda yardımcı olmak, her guinea pig sever gibi bizimde vazifemizdir. Bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Sergin SOĞANCI​​

 

guinea pig sahiplendirme sahibinden

    Guinea pig sahiplenmek, önemli bir ayrıcalıktır. Guinea pig sahibi ve guinea pig arasında önemli bir bağ oluşur, bu bağın yıllarca süreceğini unutmayın ve bu yüzden size ait olan doğru guinea pig'i seçmeniz gereklidir.

Sahibinden guinea pig bulmak çok da zor değil bizler size bu konuda yardımcı olmak için buradayız sadece yapmanız gereken sizlerin sitemizden ginepig ırkları sayfasına girerek doğru ginepigi seçtiğinize emin olmanız.